NASZE AKTUALNOŚCI

Mieszkańcy Gminy Łopuszno są już gotowi na Niedzielę Palmową - WARSZTATY RĘKODZIEŁA PALM WIELKANOCNYCH

 

Mieszkańcy Gminy Łopuszno są już gotowi na Niedzielę Palmową. W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Wielkanocne, Wójt Gminy Łopuszno, Gminny Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łopusznie zorganizowali warsztaty  rękodzieła Palm Wielkanocnych. Zajęcia odbyły się 28 marca 2022 w Gminnym Ośrodku Sortowo-Wypoczynkowym, pod czujnym okiem prowadzącej pani Anny Rydz oraz pracowników Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego, Gminnego Ośrodka  Kultury i Gminnego Ośrodka  Pomocy Społecznej. Warsztaty były skierowane do seniorów i dzieci. Uczestnicy tego integracyjnego spotkania przygotowywali palmy wielkanocne. Celem zajęć było podtrzymanie tradycji ręcznie robionych palm wielkanocnych, zaszczepienie w młodych pasji do rękodzieła przekazywanego z pokolenia na pokolenie oraz integracja środowiska. Dla seniorów, warsztaty były idealną okazją do wyjścia z domu, rozmowy i wspomnień.

Palma wielkanocna powinna być kolorowa jak wiosna, ma dawać nadzieję, bo nadzieja rodzi się wiosną, jak przyroda budzi się do życia. Toteż palmy mieniły się wieloma kolorami tęczy  i zostały przyozdobione  bukszpanem oraz bibułkowymi kwiatami: żonkilami, krokusami, makami. Trzeba przyznać, że końcowy efekt zachwycił wszystkich. Zajmowanie się rękodziełem niewątpliwie przynosi każdemu twórcy wiele korzyści. Dostarcza satysfakcji  z ręcznie wykonanego dzieła i daje przyjemności tworzenia

Celem warsztatów było nie tylko wspólne, miłe spędzenie czasu ale przede wszystkim przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i zgłębienie  ich symboliki. Najmłodsi wiedzą już, że palma wielkanocna jest symbolem odradzającego  się życia, pokoju, czci, oraz tego co wzniosłe i szlachetne.
W warsztatach wzięli udział dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego oraz seniorzy z Klubów Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń z terenu Gminy Łopuszno. Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie i wzajemną pomoc przy tworzeniu pięknych palm. Warsztaty te na pewno wpiszą się na stałe w harmonogram naszych działań.

 


galeria zdjęć...


 

ORGANIZATORZY

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.