NASZE AKTUALNOŚCI

Zaproszenie do obejrzenia relacji filmowej z IV edycji Łopuszańskiego Czytania

Zachęcamy wszystkich gorąco do obejrzenia relacji z Czwartego Łopuszańskiego Czytania zorganizowanego z okazji Walentynek przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Łopusznie oraz Gminny Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy w Łopusznie. Zaszczytny patronat nad wydarzeniem objęła Wójt Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz.
W linku poniżej znajduje się pierwsza cześć relacji, czyli prezentacja poezji i prozy o tematyce miłosnej oraz przedstawienie twórczości naszych lokalnych poetek:  Pani Małgorzaty Guz oraz Pani Justyny Sieradzkiej. W kolejnych znajdą Państwo relację z koncertu w wykonaniu Pani Anny Hameli oraz występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Łopusznie.
Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym lektorom w rolę których wcielili się: Pani Irena Marcisz, Pani Halina Sochacka, Pani Małgorzata Guz, Pani Agnieszka Kowalska, Pan Wojciech Biały, Pan Sławomir Stelmaszczyk oraz Pan Karol Soboń.
Scenariusz przygotowały: Pani Katarzyna Włodarczyk i Pani Elżbieta Barańska. Walentynkowy wieczorek poprowadziły: Pani Beata Starzyk i Pani Małgorzata Gawęda. Relację i montaż wykonał Pan Rafał Golański.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do współtworzenia tejże pięknej inicjatywy, która wpisała się w tradycję wydarzeń o charakterze kulturalnym  na terenie Gminy Łopuszno.

 

Współorganizatorzy IV edycji Łopuszańskiego Czytania

 

https://www.youtube.com/watch?v=QDJGiW7TUl4

 

Relacja w Czwartego Łopuszańskiego Czytania – prezentacja fragmentu „Zemsty” Aleksandra Fredry oraz „Wyznania miłosne w różnych językach świata”. Młodzież przygotowała Pani Katarzyna Włodarczyk. Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=O2hwH8OG2aU&t=58s

 

Gościem specjalnym Czwartego Łopuszańskiego Czytania była wyjątkowa artystka  Pani Anna Hamela. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wspaniałego koncertu.
https://www.youtube.com/watch?v=vTPaQ_KPIXY


 

Walentynkowe Łopuszańskie Czytanie na stałe wpisało się już do kanonu inicjatyw kulturalnych. Tegoroczna czwarta edycja zorganizowana została w wersji online. Zachęcamy Państwa do obejrzenia relacji z tego wspaniałego wydarzenia. Poniżej link do drugiej części koncertu w wykonaniu Pani Anny Hameli.
https://www.youtube.com/watch?v=UBWDKuXdNAY

 

 

 

 

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj jest: 25 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda